Translate

сряда, 18 септември 2019 г.

Coca-Cola с лимитирана серия кенове - вдъхновени от Пловдив


Проектът „Кока-Кола и Пловдив Заедно“ е посветен на общото между Града под тепетата и иконичната напитка – характера и индивидуалността

Системата на Кока-Кола в България пуска на пазара специална лимитирана серия кенове от иконичната напитка, посветена на европейската столица на културата за 2019 г. – Пловдив. Жителите и гостите на града ще намерят серията от четири кена с тематичен дизайн, които представят емблематични за Пловдив исторически обекти – Балабановата къща, Античния театър, Римския стадион и Етнографския музей в града.
Партньорството между Системата на Кока-Кола в България /със стремежа към устойчиво развитие създава стойност както за имиджа на града, така и за бизнеса и обществото в него/ и фондация „Пловдив - Европейска столица на културата 2019" не е случайно. Именно в Града под тепетата е произведена първата за България бутилка от емблематичната напитка и то с етикет на кирилица. Мисията на проекта „Кока-Кола и Пловдив заедно“ е да направи европейската столица на културата за 2019 г. запомнена, културните й постижения и архитектура да бъдат популяризирани и признати, а туризмът в града да бъде насърчен. В основата му е залегнало отговорното отношение към природата, обществото и света около нас. Тези ценности са част от ДНК-то на компаниите в Системата на Кока-Кола.
Четирите кена Coca-Cola са в опаковки от 250 мл и с тематичен дизайн на знакови исторически места, които най-точно изразяват колко уникална и индивидуална по своя дух и характер е Европейската столица на културата 2019 г. Всеки от кеновете има QR код, който „отключва“ специални филтри за уникални снимки от Пловдив.
Балабановата къща е една от емблемите на Стария Пловдив. Историята ѝ започва в началото на ХIХ век с богатия пловдивски търговец хаджи Панайот Лампша. В края на столетието е закупена от Христо Геров, племенник на възрожденеца Найден Геров. Последният ѝ собственик е търговецът на дървен материал Лука Балабанов, чието име носи и до днес.
Античният театър е една от главните обществени сгради на античния Филипопол. Построен през 90-те години на I век сл.Хр.,по времето на император Домициан. Театърът е просъществувал до края на IV в. Той е сред най-добре запазените антични театри в света. Днес Античният театър в Пловдив е напълно адаптиран за съвременния културен живот на града. В него се провеждат различни по характер спектакли и концерти за около 3000 зрители.
Античният стадион на Филипопол е изграден през II век сл. Хр.,  по времето на император Адриан. Разположен между западния склон на Таксим тепе и източния склон на Сахат тепе, той е едно от най-внушителните съоръжения в града през този период. С приблизителни размери 240 м дължина и 50 м ширина, стадионът е събирал около 30 000 зрители.

Няма коментари:

Публикуване на коментар