Translate

понеделник, 27 март 2023 г.

Нова Броудкастинг Груп и УНИЦЕФ България обявиха стратегическо партньорство

Меморандумът отразява ангажимента на двете страни в подкрепа на децата и техните семейства в България
 
 
Нова Броудкастинг Груп и УНИЦЕФ България подписаха меморандум за
стратегическо партньорство. Той отразява ангажимента на двете страни да обединят усилия в подкрепа на правата и благополучието на децата в България чрез качествена и широкообхватна информация.
Документът затвърждава ползотворното сътрудничество между Нова Броудкастинг Груп и УНИЦЕФ България, които успешно реализираха редица съвместни инициативи през последните години. Една от значимите каузи, осъществена с общи усилия, бе благотворителният мини сезон на едно от най-любимите предавания в телевизионния ефир „Като две капки вода“. Общата фондонабирателна кампания постигна впечатляващ резултат – над 500 000 лева бяха събрани в помощ на три каузи. „ЗаКрила за всяко дете“, „Глас за всяко дете“ и „Най-добър старт за всяко дете“ обединиха почти 85 000 души, които станаха месечни или еднократни дарители на УНИЦЕФ. А 100 000 лева от събраната сума бе изпратена в подкрепа на пострадалите деца и семейства от опустошителното земетресение в Турция и Сирия.
„Като социално отговорна компания, Нова Броудкастинг Груп винаги е заставала зад значими каузи и инициативи в различни сфери на обществения живот на България. Щастливи сме да продължим успешното си партньорство с УНИЦЕФ България. Последното доказателство за резултата от ефективното ни сътрудничество е реализирането на благотворителния формат „Като две капки вода за всяко дете“, който постигна забележителен успех. Убедена съм, че с общи усилия бихме могли да продължим да подобряваме живота на българските деца и техните семейства“, коментира главният изпълнителен директор на Нова Броудкастинг Груп Стефана Здравкова.     

УНИЦЕФ България работи активно, за да може всяко дете да има най-добрия старт в живота, да получи подкрепа, за да развие пълния си потенциал и да просперира, да бъде защитено от насилие, експлоатация и неглижиране, да ходи на училище, да има достъп до социална закрила и да живее без бедност, както и да живее в безопасен и устойчив климат и околна среда.

 

Александрина и Феодор се разделиха с приключението „Един за друг”

 

Участието си в романтичното предаване продължават Поля и Здравко
 
 
След оспорвани елиминации романтичната надпревара в риалити формата „Един за друг“ приключи за Александрина и Феодор. Двамата се сбогуваха с вилата на любовта, тъй като не успяха да се справят с нито едно от седмичните изпитания. Младото семейство от Плевен се бори за оставане срещу Поля и Здравко, които обаче получиха подкрепата на по-голям брой от останалите участници. Три двойки прегърнаха Алекс и Фео, но това се оказа недостатъчно за продължаването им в предаването и така те станаха поредните партньори, които си вземат сбогом с любовното състезание.
Предизвикателството за двойки тази седмица тества добрата комуникация и бързата мисъл за участниците, които трябваше да излязат от стая със загадки. Най-добро представяне показаха Виктория и Явор, които добавиха 2000 лв. към своята сметка. Това обаче не им достигна, за да спечелят специалната привилегия и да станат „Супердвойка на седмицата“, а наградата отиде при Габриела и Десислав. Младите влюбени получиха важна задача – да спасят една от номинираните двойки. Те решиха да изберат едни от най-близките си хора във вилата на любовта – Радина и Петър.
В битката за спасение четири двойки се впуснаха в кално изпитание, за да продължат участието си в „Един за друг“. Те трябваше да пренесат огромно количество кал само с телата и дрехите си. С най-добро време се отличиха Димана и Христо, които заедно с вторите Виктория и Георги се спасиха от елиминации.
Космически нашествие очаква участниците в първото изпитание следващата седмица. Какво е то и кой ще се справи най-добре, не пропускайте в новите епизоди – в сряда и четвъртък от 21:00 ч. и в петък от 20:00 ч. по NOVA.

„Искам бебе“ стана на 16 години

 

Празнуват заедно с над 3500 родени деца - в двудневен форум с координатори, доброволци и съмишленици на каузата от цялата страна
 
 
На  24 и 25 март в парк-хотел „Кюстендил“, гр. Кюстендил, фондация
Искам бебе“ отбеляза 16-та си годишнина с двудневен форум с лекционна, обучителна и официална част.
В събитието участваха кметът на Кюстендил - Петър Паунов, първият и най-голям личен дарител на фондацията - д-р Милен Врабевски, писателката Розмари де Мео, Милен Митев - генерален директор на Българското национално радио, д-р Маргарита Исталиянова /пециалист по акушерство, гинекология и репродуктивна медицина/, д-р Татяна Ангелова, д.м., физикална и рехабилитационна медицина /председател на Асоциацията по физикална медицина и рехабилитация/, Милена Златкова – радиоводещ и посланик на донорската програма на „Искам бебе“, Милена Славова – певица и съмишленик на каузата, БГ ДУЕТЪТ – Милчо Соколов и Кирил Веселинов, координатори и доброволци на фондацията от цялата страна.
Акцент в програмата бе ролята на холистичния подход в лечението на репродуктивните проблеми с фокус върху емоционалната подкрепа, здравословното хранене и възможностите, които дава балнеологията. Д-р Маргарита Исталиянова и д-р Татяна Ангелова отделиха специално внимание на доказаното благоприятно влияние на кюстендилската минерална при лечението на репродуктивни проблеми.
По време на форума бяха представени добри практики и примери за информационни и дарителски кампании в дългогодишната работа на фондацията в помощ на двойките с репродуктивни проблеми, реализирани от координаторите на „Искам бебе“, работещи изцяло на доброволчески принцип. От създаването на организацията до момента, благодарение на тяхната работа и подкрепата на всички партньори и съмишленици на „Искам бебе“, са родени над 3500 бебета. Отделно са постиженията на доброволците в съвместната им работа с общините в България и създадените местни фондове за подкрепа на семействата, които се борят за бебе.