Translate

понеделник, 22 ноември 2021 г.

Падна десетата маска в третия сезон на „Маскираният певец“

Владимир Михайлов изненада всички под красивата маска на Самураят

 

 

На крачка от полуфинала на най-мистериозното шоу в телевизионния ефир, зрителите на NOVA узнаха
самоличността на десетия образ
в „Маскираният певец“. Талантливият актьор и певец Владимир Михайлов свали загадъчната маска на Самураят пред изумените погледи на звездните детективи. Талантливият изпълнител, познат още като Денис Топал от сериала „Братя“, се превърна в една от големите изненади в третия сезон на предаването. След поредното блестящо музикално изпълнение на песента Higher Power на Coldplay, Алекс Раева, Марта Вачкова, AZIS и Владо Пенев бяха сигурни, че зад маската е певецът Славин Славчев. Всички те останаха без думи при появата на Влади Михайлов, но не скриха искреното си възхищение към неговото представяне и перфектния подбор на песни.

„Уважаемо жури, аз съм ваш почитател. Водещите – Краси и Геро - са невероятни. Искам да изкажа огромна благодарност към екипа, който е страхотен – не спираха да ни обгрижват и да се вълнуват.  Обичам ви, жестоки сте! Благодаря и на продуцентите за поканата. Радвам се, че изживях това приключение и пътешествие“, сподели Влади Михайлов.

Единадесетият епизод на „Маскираният певец“ отново развълнува публиката с епични битки на останалите пет маски. Надпреварата започна с музикален дуел между Самураят, Носорогът и Гъбарко, а след това един срещу друг се изправиха Камъкът и Госпожицата. Тази вечер всяка от маските сподели трима от любимите си изпълнители, които трябваше да насочат зрителите и детективите в разгадаването им.

В шоуто се завърнаха две любими маски от втория сезон – Ангелът и Макаронът. Начало на вечерта постави красивият Ангел с изключително нежната версия на „We Are The World”, а под внушителния костюм се криеше певицата Дивна. В първи сезон на „Маскираният певец“ тя бе в ролята на Пилето, а този път съвсем заблуди Панела. Според звездните детективи ангелските криле бяха разперени от

певиците Керана или Роберта.

„Много ми е драго да бъда отново тук в това чудесно шоу, което помага на всеки да избяга от реалността. Напоследък тя не е много цветна, но това шоу става все по-хубаво, по-цветно и по-прекрасно“, призна Дивна за участието си в предаването.

Актрисата и радиоводеща Богдана Трифонова изненада зрителите под маската на Макаронът. „Много ви благодаря! Най-хубавите подаръци, които човек получава, са емоциите и преживяванията. И аз тази вечер получих страхотен подарък“, каза тя за вълнуващото преживяване под маската. Дамите в Панела – Алекс Раева и Марта Вачкова, успяха да я разпознаят, но за AZIS и Владо Пенев тя остана пълна загадка.  

Следващата седмица зрителите ще станат свидетели на още впечатляващи битки в „Маскираният певец“.

Кой герой от предходен сезон ще се завърне за едно изпълнение? Коя ще е единадесетата маска, която ще бъде свалена? – зрителите ще разберат следващата събота /27-и ноември/ от 20:00 ч. по NOVA.

 

Документалната постановка „Повече от роли“ разказва истинските истории на приемните семейства

 

 

„Плачех под одеялото и се молех да ме вземете. Защо толкова се забавихте?“, пита Мери своите приемни родители. „Има едни такива думи, които удрят буквално в сърцето и разбираш всъщност, че ненапразно си изминал този път“, споделя приемната майка Таня Ганева, вече осиновителка, на Мери. Малката идва в дома им на 3 години и 10 месеца и знае не повече от 15 думи. Крие храната си под мишница, за да не ѝ я вземат, и се страхува от почти всичко. Днес Мери е на 13 години и не спира да говори. А когато ревнува, че приемната ѝ майка е родила приемния ѝ брат, но нея – не, разбира, че: „Може да не съм я родила в действителност, но тя се роди в сърцето, в душата ми“.

Тази и още истински истории за това как децата се раждат в сърцата разказаха самите приемни семейства в документалния спектакъл „Повече от роли“, а актьорите Красимир Ряхов, Станимира Тенева, Стефани Алдимирова и Красимира Дуковска, която е и режисьор на постановката, ги изиграха в реално време. „За приемните родители няма завеса, няма антракт. Това е любов всеки ден. Те са най-добрата алтернатива на социалните домове“, обобщи смисъла на споделените истории режисьорката Красимира Дуковска. „Повече от роли“ беше представена на 20.11.2021 г., в Световния ден на детето, когато се отбелязва годишнината от най-бързо приетата Конвенция на ООН – за правата на детето. Домакин на уникалната постановка беше галерия „Кредо Бонум“, а инициатори са Националната асоциация за приемна грижа и Рекламна агенция The Smarts.

Спектакълът дава отговори на въпроси като: Как Реми, който на 14 години мечтае само... да е бял, вече приема цвета на кожата си и литва към сбъдването на танцовите си мечти? Как дете, което на три години и половина не само не говори, но и звук не издава дори когато плаче, нито когато се смее, днес е малка самарянка? Живее заедно с братчето си в един дом. Иска да учи испански език, да стане медицинска сестра и да помага на хората. Как се сбъдва мечтата на 20-годишния Георги, който до 14-годишна възраст расте в домовете и заради своята лека умствена изостаналост няма голяма перспектива за бъдещето, да стане барман? Краткият отговор, който „Повече от роли“ дава на тези въпроси, е, че тези деца са имали късмета да срещнат своите приемни родители. А те са им дали това, което всяко дете има право да получи и от което се нуждае: „любов, дом и красив живот, закрила, добър баща и майка мила, от топли прегръдки букет.“ Защото: „Родителите са градина, семейството е корен. Родителите са опора. Те ни подават ръка. Те ни вдъхват кураж“, се пее в песента от спектакъла „Повече от роли“, родена от истинските истории на приемните родители.

„Всъщност приемният родител не играе никаква роля. Това си му е животът на него. Единственото, което прави, е че подава ръка на децата и им дава шанс“, твърди Мария Благоева, зам.-председател на Националната асоциация по приемна грижа и майката, дала криле на Реми. 

„Не всеки може да стане приемен родител. Много хора могат да опитат и когато разберат, че не се случва, просто се отказват. Други обаче разбират, че това е тяхното призвание и продължават напред. Спасяват животи. Даряват любов и показват на децата, че те имат път, по който могат да вървят. Дават им крила, вместо да ги отрежат“, допълва я Таня Ганева, приемна майка, а после и осиновител на Мери.

Как децата се раждат в сърцата, можете да разберете, като изгледате спектакъла „Повече от роли“ тук.

 

Теодора Дякова напусна „Фермата“ след инфарктен женски дуел

Ваня Павлова отстрани съперничката си с 18 на 10 и отбеляза трета победа на Арената

 

 

Финалът на „Фермата“ по bTV наближава, а редиците на участниците в предаването все повече оредяват.
След инфарктен елиминационен дуел, придружен с впечатляващи обрати и болезнени падания, от предаването си тръгна Теодора Дякова, която има бижутерски бизнес и от години живее в САЩ. „Много ми е трудно, още не мога да повярвам. Тъжна съм, че напускам фермата, чувствам се така, сякаш напускам бащиното огнище по принуда. Екипът на предаването беше като семейство за мен, благодаря на всеки един от вас. Нека бъдем добри и нека бъдем българи!“, призова тя преди завинаги да затвори тежките порти на стопанството зад гърба си.  

Съпругата на бившия футболист Танко Дяков падна с 10 на 18 от трансформационния лидер Ваня Павлова, а съперничката й отбеляза третата си победа на Арената. В предишните двубои тя отстрани фризьорката Анастасия Христова и бившата стюардеса и настоящ мениджър Цветелина Лозанова. В този сблъсък обаче Ваня срещна сериозен отпор.

Още в петък стана ясно, че силите на Арената са почти изравнени. Теодора поведе при сеченето на талпи, а конкурентката й се измъкна по-умело от въжена клетка. В събота двубоят стана и по-зрелищен, и по-напрегнат.

При катеренето по наклонена плоскост, ваденето на пирони с тесла и подреждането на дървен пъзел, Ваня беше по-бърза и поведе. В следващата битка тя обаче първа се предаде в изпитанието, в което участничките трябваше да „замръзнат“ върху наклонена платформа. Теодора не само обърна резултата, а и още повече увеличи разликата между двете като победи по трасе с тичане, катерене и рязане. Конкурентката й не й отстъпваше по скорост, докато не падна на подвижния моста и не си удари челюстта. Въпреки травмата, Ваня се окопити и в следващата битка показа по-голяма прецизност при стрелбата с пясъчни торбички.

Изтощени от тежкия, двудневен дуел, опонентките се хвърлиха във финалната  битка с последни сили. Докато се придвижваше върху две дървени греди на около метър от земята, Ваня за секунди загуби равновесие, падна на Арената и отново се удари, този път по главата. Секунди по-късно тя за пореден път

превъзмогна болката, продължи смело напред, събори няколко огромни трупи и с малко повече от минута надви Теодора. Впечатлени от представянето на двете участнички, водещите Иван Христов и Андрей Арнаудов поставиха дуела им в Топ 3 на сблъсъците от всички сезони на „Фермата“. 

 

Двама воини напуснаха „Игри на волята: България“ на метри от финала

Валентин и Мани си тръгнаха от Арената завинаги

 

 

На метри от финалната права още двама воини се разделиха  с най-екстремното предаване в българския ефир „Игри на волята: България“. Приключението за Валентин и Мани завърши в две различни битки, в които тестваха своята воля, издръжливост и далновидност.   

Още преди началото на битката за спасение стана ясно, че тя ще се превърне в директна елиминация за завършилия на последно място. Неделчо надви всички в играта с пъзела и се спаси, а последен остана Валентин, който напусна оспорваната надпревара.

„Игри на волята: България“ беше моя мечта и съм благодарен, че ми дадохте възможността да се включа в третия сезон и да докажа кой съм. Наистина боли да отпаднеш на крачка от финала“, сподели Валентин в последните си мигове на Арената.

В ожесточена елиминационна битка влязоха две от най-интересните дами този сезон – Мани и Паулина. Те не пропуснаха да се предизвикат в словесен двубой и да разменят остри реплики една към друга, както преди играта, така и след нейното приключване. По време на битката Паулина бързо и ловко се справи с различните елементи по трасето и постигна победа с голяма преднина, която освен оставане във формата, й донесе още 100 гроша.

„Много съм доволна и горда от себе си, че стигнах до този етап. Нито за миг не бях някой друг – не бях в роля, не бях с маска. Аз съм това, което съм, и винаги ще продължа да казвам всичко в очите, независимо че това затваря врати. Единственото, от което съм разочарована, е, че Паулина ме победи“, със сълзи в очите каза Мани преди да напусне играта завинаги.

Кое племе ще спечели последната териториална битка? Дали Приключенците са направили грешка с отстраняването на Валентин? Ще си върнат ли Бойците Резиденцията? Кои ще са новите капитани? – разберете тази вечер от 21:00 ч. по NOVA.