Translate

четвъртък, 19 септември 2019 г.

Поети от 7 страни ще пишат стихове за Женски пазар, в рамките на тридневен поетичен уъркшоп


„Софийските метафори /Женски пазар/“ ще се проведе от 25 до 27 септември на територията на най-стария пазар в България

Поети, преводачи и културни мениджъри от 7 европейски страни, включително България, ще творят поезия за Женски пазар като част от тридневен международен уъркшоп „Софийските метафори /Женски пазар/”. От 25 до 27 септември на територията на най-старото тържище у нас ще се провеждат различни поетични събития.  
Кулминацията ще е на 26 септември 2019 г., четвъртък, от 11.00 часа когато след официалното откриване на поетичния  пленер участниците ще облекат в рими впечатленията си от Женски пазар на специално избрани за целта поетични точки. На 27 септември 2019 г., петък, от 18.00 часа в галерия Сердика ще бъдат представени сътворените стихове-метафори за Женски пазар пред българската публика.
Целта на международния поетичен уоркшоп е да популяризира зад граница културното наследство и многоликост на нашата столица, и това е една от причините организаторите да изберат за място на провеждането му именно Женски пазар.  Чрез подобни поетични събития се насърчават връзките и взаимоотношенията между българската и европейската култура и изкуство, както и допринасят за обогатяване и разнообразяване на софийския културния живот. 
В уоркшопа ще участват поетите:

Мартин Солотрук /Словакия/, Мартина Стракова /Словакия/, Жермен Дрогенброд /Белгия/ Испания/, Том Филипс /Великобритания/ България/, Хайри Хамдан /Палестина/ България/, Гьокченур Челебиоглу /Турция/, Мартон Шимон /Унгария/, Кристин Димитрова /България/, Петър Чухов /България/, Бойко Ламбовски /България/, Димана Иванова /България/, Николай Бойков /България/ и Иван Христов /България/.
Събитието се осъществява с подкрепата на програма „Култура” към Столична община, Посолството на Словашката република в София и Пазари „Възраждане” ЕАД. Унгарското участие се осъществява със съдействието на Унгарския културен институт при посолството на Унгария в София и с финансовата подкрепа на Програма Publishing Hungary – Институт Балаши при Министерството на външните работи и външноикономическите връзки на Унгария.


Няма коментари:

Публикуване на коментар