Translate

понеделник, 20 ноември 2017 г.

Шести пореден турнир за купа „Ронин“

За медалите в 48 дисциплини ще се състезават над 300 каратеки от България, Македония, Сърбия, Румъния и Гърция. За първи път в историята на турнира ще има и отборни състезания. Бюджетът на турнира е 4000 лв., като организацията му се подпомага от Столична община, чрез проекта „Заедно по-силни, по-здрави, по-добри”, по програма за развитие на детско-юношеския спорт.

Клуб „Ронин 11” развива активна спортна дейност, като състезателите на клуба печелят много престижни титли и медали от републикански, европейски и световни първенства. През 2016 г. „Ронин 11” заема 6-то място в общото класиране по медали от 80 клуба, членуващи в БНФК. Тази година състезателката Виктория Ширазиева стана световна шампионка до 18 години по шотокан, а Радослав Вакарелов - европейски шампион до 16 години. Други състезатели от клуба са печелили сребърни и бронзови медали от различни световни и европейски първенства.
В клуб „Ронин 11” се обучават над 200 души - от деца до мъже и жени над 55 години.